B o e k r e c e n s i e s  |  L i f e s t y l e  |  R e i s i n s p i r a t i e
  • Home
  • Boekrecensies
  • Boekentips
  • Lifestyle
  • Reizen
  • PhD
  • Persoonlijk
  • Over mij
  • Contact
  • Nieuwste boekrecensies
  • Nieuwste reisartikelen
  • Platform KANZ
Thriller  ·  24-01-2021

Wie zint op wraak | Bo Svernström

Een echte goede thriller, daar had ik deze winter zo'n zin in. Terwijl ik aan het wachten was op boekenpost Het boek van alle angsten, leek het me een goed idee om alvast in de 'thriller sfeer' te komen. Wie zint op wraak had ik al een tijdje op het oog. Was het waar ik op had gehoopt? Is dit het begin van een winterperiode - waarin we vooral thuis op de bank zullen zitten - waarbij ik de ene na de andere thriller verslind onder het genot van een kopje thee?

Wie zint op wraak

Politiecommissaris Carl Edson is al lang niet meer de vurige detective die hij ooit was, maar de wreedheid van deze zaak raakt bij hem een gevoelige snaar. Hij bijt zich erin vast, net als de gedreven onderzoeksjournaliste Alexandra Bengtsson, die steeds als eerste over de zaak bericht. Het slachtoffer blijkt een berucht crimineel met veel vijanden. Maar wat aanvankelijk een zaak van de onderwereld lijkt, ontwikkelt zich langzaam tot iets veel gecompliceerders. Edson en Bengtsson raken verstrikt in een web van intriges. Wie is nu het slachtoffer en wie de dader?



Niets is wat het lijkt

Een ouderwetse thriller. Dat was mijn gedachte toen ik dit boek oppakte. 

Het begint gelijk luguber en ik zit meteen in het verhaal. Dit boek is opgedeeld in 3 delen. In het eerste deel volg je de politiecommissaris Carl en zijn team, wanneer een man in een schuur wordt gevonden. Het blijft niet bij deze ene moord en er lijkt een verband te zijn. In deel 2 krijg je als lezer alleen het perspectief van de moordenaar mee. In deel 3 komen de verschillende personages en perspectieven weer samen. 

 

In het eerste deel volgen de personages elkaar af. Elk hoofdstuk bestaat maar uit een paar pagina's en hierin gebeurt veel. Veel nieuwe situaties en personages worden geïntroduceerd. Misschien iets teveel, want ik moest geregeld terug bladeren om de onderlinge verhoudingen nog te kunnen volgen. Aan het einde van deel 1 is er een onverwachte plottwist, dus dat is extra leuk! Echter, als je dit hebt gehad zijn de andere hiaten stiekem best snel ingevuld door de lezer. Desondanks vond ik dit boek wel een sterk einde hebben. Een ander goed punt vond ik de motieven en onderlinge verhoudingen. Vaak zie ik bij thrillers dat sommige aspecten en situaties lukraak uit de lucht komen vallen en 'toevallig' zo uitkomen. Daar houd ik persoonlijk niet zo van, ik vind het tof als er enige logica achter zit. 

 

Dit boek is niet voor mensen met een zwakke maag. De details van de moorden zijn indringend en bizar. Geregeld vroeg ik mezelf af wie zo gek is dat hij dit kan bedenken... Deze schrijver dus, Bo Svernström. 

 

Mocht je na het lezen van Wie zint op wraak trek hebben in meer? Bo Svernström heeft ook een tweede boek uitgebracht, Wie zonder zonde is. Klinkt ook erg interessant, dus misschien haal ik deze wel in huis voor de donkere winteravonden (met avondklok!) die nog in het verschiet liggen. 


★★★★☆

Auteur: Bo Svernström

Prijs: 12,99

Uitgever: HarperCollins Holland

Verschijningsdatum: september 2018

Aantal pagina's: 477

Ik wil uitgeverij HarperCollins Holland bedanken voor het toesturen van dit recensie-exemplaar. 

tagPlaceholderTags: BOEKEN, HOME, RECENSIE, RECENSIE-EXEMPLAAR, THRILLER, HARPERCOLLINS, GEKREGEN

Reactie schrijven

Commentaren: 0

Iedereen kent de uitdrukking wel: buiten je boekje gaan. Rebels zijn, het net even anders doen. Niet standaard.

 Ik ben verzot op boeken, alles wat met boeken te maken heeft en (boek)fotografie. Maar ik houd ook van schaken en ik zou graag een eigen boek schrijven. 

 

Op deze blog vind je boekrecensies, kijk- en luistertips, mijn ervaringen als PhD'er en andere persoonlijke artikelen.

Veel leesplezier! 


Heb je vragen, opmerkingen of wil je meer weten?

Wil je een samenwerking met mij aangaan of de mogelijkheden bespreken?

Stuur een mail naar:

 

info@buitenhetboekje.nl


EreadersEreaders

Volg mij ook op Instagram, Bloglovin' & Pinterest:


Het aantal gelezen boeken de afgelopen jaren

13/52 (2021)

83/70 (2020) 

84/60 (2019) 

56/50 (2018)

40/50 (2017)


Op dit moment lees ik


Boekplanner 2021

Het doel van 2021 is om 52 boeken te lezen. 

 

Januari

Moeder genoeg | Florine Duif

Queenie | Candice Carty-Williams

Mijn lieve gunsteling | Marieke Lucas Rijneveld

Het boek waarvan je wilde dat je ouders het hadden gelezen | Philippa Perry 

Lampje | Annet Schaap

Dag liefje, met Mila gaat het goed en ik klungel lekker verder | Stefaan Degand

Hoelang gaat papa nog gestorven zijn? | Hannelore Bedert

Verwachting | Anna Hope

 

Februari

What we talk about when we talk about love | Raymond Carver

Geef me je echt | Anne-Marije Maris

 

Maart

De dood van Ivan Iljitsj | Lev Tolstoj

Ik ben er niet | Lize Spit

Waar blijft mijn tijd? | Tanja van der Lippe

Monster | Roderik Six

Nachtmerrie | Winchester McFly

Miljonair met een gewone baan | Oeds-Jan Postma

 

April

Mevrouw Dalloway | Virginia Woolf

De juiste zet | Jonathan Rowson

Midnight library | Matt Haig

Verder leven na zelfdoding | Nico van der Heiden

Twintigertwijfels en dertigersdillema's | Nienke Wijnants

Sister outsider | Audre Lorde

 

Mei

De glazen stolp | Sylvia Plath

De correspondent in Amerika | Leendert van der Valk

 

Juni

Turks fruit | Jan Wolkers

 

Juli

1001 nacht | Kader Abdolah

 

Augustus

Beminde | Toni Morrison

 

Het hele jaar door

The Noonday Demon | Andrew Solomon

Handboek Traumatische rouw | De Keijser, Boelen & Smid

 

Cookiebeleid
© 2020 | Buiten het Boekje | All Rights Reserved
Uitloggen | Bewerken
  • Home
  • Boekrecensies
    • YA
    • Thriller
    • Science Fiction
    • Literatuur
    • Fantasy
    • Non-fictie
    • Roman
    • Poëzie
    • Interviews
    • Feelgood
    • Maandoverzicht
    • Novelle
  • Boekentips
  • Lifestyle
  • Reizen
    • Florida
    • Berlijn
  • PhD
  • Persoonlijk
  • Over mij
  • Contact
  • Nieuwste boekrecensies
  • Nieuwste reisartikelen
  • Platform KANZ
  • Naar boven scrollen